Poradnik zdrowie

Biegunka – fakty i mity

Biegunka – fakty i mity
Informacja prasowa Warszawa, 21.08.2018 r. Biegunka – fakty i mity Biegunka to wyjątkowo popularna przypadłość, na której temat krąży w sieci mnóstwo przeróżnych informacji. Wśród

Informacja prasowa
Warszawa, 21.08.2018 r.

Biegunka – fakty i mity

Biegunka to wyjątkowo popularna przypadłość, na której temat krąży w sieci mnóstwo przeróżnych informacji. Wśród nich znaleźć można zarówno fakty, jak i mity, które przekazywane z ust do ust stały się z czasem niezwykle wiarygodne. Zanim podejmiemy więc jakiekolwiek kroki w kontekście zapobiegania, czy wręcz leczenia tej dolegliwości, upewnijmy się co jest prawdą, a co nie.

Czy produkty mleczne szkodzą podczas biegunki?
W przypadku ostrej biegunki lub biegunki z gorączką powinniśmy unikać wszelkich produktów mlecznych, ponieważ są ciężkostrawne i obciążają dodatkowo chory układ pokarmowy, a mleko, z uwagi na dużą zawartość tłuszczu może nasilić perystaltykę jelit.

Czy po zaobserwowaniu jednego luźnego stolca powinniśmy udać się do lekarza?
Jeśli podczas biegunki nie jesteśmy zanadto osłabieni, możemy jeść i pić (mamy względny apetyt), nie musimy od razu odwiedzać lekarza. Jeśli jednak po kilku dniach objawy nie ustępują, nasilają się lub są niepokojące (gorączka powyżej 38°C, krew w stolcu), należy zgłosić się do specjalisty. Wizytę powinniśmy natomiast umówić natychmiast, jeśli pojawią się trudne do opanowania objawy odwodnienia, takie jak rzadkie oddawanie moczu, wysuszenie powłok skórnych i śluzowych, zapadnięcie gałek ocznych.

Czy zaraz po pojawieniu się biegunki powinniśmy sięgnąć po środek antybiegunkowy?
Jeśli chcemy przyspieszyć proces leczenia, warto sięgnąć po preparat, który wyeliminuje toksyny i ochroni śluzówkę jelit, hamując przy tym rozwój biegunki. Doskonałym przykładem jest Tasectan, który łagodzi objawy biegunki u dzieci i dorosłych już po 12 godzinach leczenia.

Więcej informacji na www.tasectan.pl.
Dodatkowe informacje:
TASECTAN – innowacyjny wyrób medyczny, który dzięki zastosowaniu unikalnego, potrójnego mechanizmu działania – NEO – szybko rozwiązuje problem biegunki.
Formuła NEO zapewnia kompleksowe działanie na błonę jelita:
• NEUTRALIZUJE białka odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego
• ELIMINUJE toksyny i patogeny, nie zaburza motoryki układu pokarmowego (nie powoduje zaparć)
• OCHRANIA śluzówkę jelit przez tworzenie specjalnej powłoki, a ponadto ma właściwości ściągające
Badania potwierdziły, że Tasectan łagodzi objawy biegunki u dzieci i dorosłych już po 12 godzinach leczenia. Jest bezpieczny do stosowania nawet u niemowląt i dorosłych, którzy cierpią na przewlekłe dolegliwości i nie mogą sobie pozwolić na działania niepożądane np. takie jak zaparcia. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie wpływa na motorykę jelit.
Dostępny jest w formie kapsułek dla dorosłych i saszetek dla dzieci.
Więcej informacji na: www.tasectan.pl

A to już wiesz?  MALI PACJENCI I GWIAZDY PÓJDĄ W POKAZIE „DZIECI DZIECIOM”

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy