Poradnik zdrowie

PSOlife – konferencja dla chorych na choroby skóry i ŁZS

PSOlife – konferencja dla chorych na choroby skóry i ŁZS
PSOlife – konferencja dla chorych na choroby skóry i ŁZS już w niedzielę 20 października Druga edycja ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego PSOlife dedykowana jest osobom z

PSOlife – konferencja dla chorych na choroby skóry i ŁZS

już w niedzielę 20 października

Druga edycja ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego PSOlife dedykowana jest osobom z chorobami dermatologicznymi takimi jak łuszczyca, AZS, pokrzywka i HS, ale też łuszczycowe zapalenie stawów – chorobę zapalną stawów często współwystępującą z łuszczycą.

Łuszczyca jest niezakaźną, przewlekłą chorobą autozapalną o podłożu genetycznym i autoimmunologicznym, na którą choruje ok. 1 200 000 Polaków. Osoby na nią chorujące są narażone na zwiększone ryzyko rozwoju wielu chorób towarzyszących w tym chorób sercowo-naczyniowych, niedoczynności tarczycy, stłuszczenia wątroby, hipercholesterolemii, otyłości.

Kluczem do skuteczności leczenia jest właściwe zarządzanie chorobą

– Aby wesprzeć osoby z łuszczycą i innymi chorobami dermatologicznymi w budowaniu umiejętności zarządzania chorobą, przy ogromnym wsparciu ekspertów ze świata medycyny, organizujemy ogólnopolską konferencję „PSOlife Łuszczyca i choroby współistniejące”. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego przy ul. Marymonckiej 99/103 20 października. Data jest nieprzypadkowa ponieważ 29 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorego na Łuszczycę. – mówi Dagmara Samselska, Prezes AMICUS Fundacji Łuszczycy i ŁZS.

Przed nami wykłady interdyscyplinarne znakomitych specjalistów

Uczestnicy wydarzenia będą mieli wyjątkową okazję posłuchać wykładów znakomitych specjalistów dermatologii, reumatologii, kardiologii, endokrynologii, a także psychiatrii i genetyki. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z konsultacji dermatologicznych oraz badania dermatoskopem zmian barwnikowych prowadzonego przez lekarzy z Kliniki Dermatologii CMKP/CSK MSWiA w Warszawie, a także konsultacji psychologicznych i laboratoryjnych.

Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS ma już 10 lat!

Tegoroczne wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter ponieważ jeden z Patronów wydarzenia – Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS obchodzi jubileusz 10-lecia swojego powstania. Z tej okazji zostały przygotowane dla uczestników dodatkowe atrakcje. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa kampanii „Planujemy Nowe Życie”, która porusza problem prokreacji i rodzicielstwa w kontekście łuszczycy.

A to już wiesz?  Liposukcja laserowa, czyli wymodelowane ciało w kilka dni

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS.

Wstęp jest BEZPŁATNY. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie rejestracji: www.evenea.pl/event/psolife

Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu firm: Novartis Poland Sp. z o.o., Janssen Cilag Polska Sp. z o.o., Almirall Sp. z o.o., AbbVie Polska Sp. z o.o., Leo Pharma Sp. z o.o., Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy